مبلمان

مبلمان اداری

مبلمان اداری به تمام تجهیزات و عناصری گفته می‌شود که در یک فضای اداری با هدف تسهیل انجام امور کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در عمل مبلمان اداری شامل چندین عنصر اصلی از جمله، انواع میز و صندلی و انواع پارتیشن‌ها است. مبلمان به دفتر کار شما شکل و ساختار می‌دهد؛ و موجب بهبود روند انجام کارها می‌شود. اما نقش مبلمان اداری فراتر از ابزاری برای انجام امور اداری است.

یک مبلمان اداری خوب می‌تواند در بهبود روابط کارکنان، کارایی و بهره‌وری و حتی سلامت جسمی و روحی آنها بسیار موثر باشد. در نتیجه انتخاب مبلمان اداری و چینش آنها، نوعی علم و هنر است. پس اگر می‌خواهید بهترین مبلمان را برای شرکت خود برگزینید؛ باید اطلاعات کاملی در زمینه ویژگی‌های مبلمان اداری داشته باشد. همچنین باید به خوبی از نیازهای خود مطلع باشید.

 

انتخاب مبلمان اداری

 

هیچ چیز مهم‌تر از کیفیت نیست. مبلمان اداری از جمله وسائلی است که باید سال‌ها به خوبی و با کیفیت روز اول کار کند. در نتیجه در هنگام انتخاب آن اولین نکته مهم کیفیت است. پس به دنبال مبلمانی باشید که از استحکام کافی برخوردار بوده و به این زودی‌ها نیاز به تعویض آن پیدا نمی‌کنید.

راحتی دومین عامل مهمی است که باید به آن توجه کنید. فراموش نکنید که مبلمان اداری ابزاری در دست کارکنان شماست. هرچقدر که مبلمان شما از راحتی بیشتری برخوردار باشد و بر مبنای اصول ارگونومیک طراحی شده باشد؛ به همان میزان کارکنان هنگام انجام کار کمتر دچار خستگی شده و کمتر در معرض مشکلات مرتبط با سلامت جسمی قرار می‌گیرند. این ویژگی باعث می‌شود آنها بتوانند با انرژی بیشتری در طول ساعات کار به فعالیت بپردازند.

کارایی سومین عاملی است که در انتخاب مبلمان اداری خوب باید در نظر داشته باشید. اینکه آیا این ابزارها متناسب با نیازهای شما طراحی شده است یا خیر، در این مرحله تعیین می‌شود. بعنوان مثال یک میز معمولی با میز کامپیوتر تفاوت‌هایی جزئی دارد؛ که همین تفاوت‌های جزئی اثراتی محسوس بر بهره‌وری کارکنان شما می‌گذارد.

همچنین پیش از خرید مبلمان اداری باید بتوانید به خوبی نیازسنجی کنید. منظور از نیازسنجی بررسی موارد مختلفی است که نیاز شما به انواع مبلمان را مشخص می‌کند. موضوع فعالیت شما، اندازه دفتر کار و نقشه آن، تعداد کارکنان، نوع ارباب رجوع، رنگ سازمانی و…. همگی از مواردی است که در انتخاب و خرید مبلمان اداری می‌تواند موثر باشد.

مبلمان اداری
مبلمان اداری

مبلمان اداری کلاسیک و مدرن

 

به‌طور کلی مبلمان اداری در دو سبک اصلی کلاسیک و مدرن طراحی می‌شود. اگرچه در هنگام چینش دکوراسیون اداری دفاتر کار، دکوراتور ممکن است از هر دو سبک به صورت ترکیبی استفاده کند. اما به طور معمول دفاتر کار با توجه به نیازها و شرایط خاص خود یکی از این دو سبک را برای تجهیز مبلمان خود انتخاب می‌کنند.

این روزها با تغییر شرایط دفاتر کار، روز بروز شاهد استقبال بیشتر از مبلمان اداری مدرن هستیم. کاهش فضای اختصاص داده شده به هر کارمند، افزایش استفاده از طراحی دکوراسیون به صورت باز و مطرح شدن مباحث جدید مثل میز اداری داغ، همگی از جمله مواردی است که باعث شده امروزه مبلمان مدرن بیش از برادران کلاسیک خود مورد استفبال قرار گیرند. البته این به آن معنا نیست که همه باید از این مد پیروی کنند. بلکه سنجش نیازها نشان می‌دهد استفاده از این سبک ناگزیر است.

در این زمینه توجه به تغییر فعالیت‌های کارکنان نیز بسیار مهم است. در گذشته کارکنان بیشتر با پرونده‌ها و دفاتر کاغذی سر و کار داشتند؛ در حالی که امروزه قالبا انجام کار از طریق روش‌های نرم افزاری و به کمک کامپیوترهای دسکتاپ یا لپ‌تاب انجام می‌شود.

فارغ از نکته گفته شده، توجه به موضوع کار نیز در انتخاب بین این دو سبک موثر خواهد بود. به‌طور معمول شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی و استارت آپ‌های نوپا، بیش از سایر فعالیت‌ها علاقمند به استفاده از مبلمان مدرن هستند.

همچنین فراموش نکنید مبلمان اداری مدرن، از نظر ساختار، دوام، کارایی، امکانات، هماهنگی با بدن انسان و ویژگی‌های ارگونومیک آن به نسبت مبلمان کلاسیک از شرایط بهتری برخوردار است.

در نهایت اگر درباره انتخاب مبلمان اداری مناسب دچار تردید هستید؛ بهترین کار این است که از اهل فن کمک بگیرید. متخصصان گروه مکعب آماده هستند تا در زمینه انتخاب و خرید تجهیزات و محصولات مبلمان اداری ، مشاوره‌های لازم را به شما ارائه داده؛ و محصولاتی با کیفیت و متناسب با نیازتان را معرفی کنند.

طراحی مبلمان اداری 

 

گروه مهندسی مکعب یک گروه بسیار خلاق و حرفه ای طراحی و تولید مبلمان اداری برای شرکت هایی که مایل به خرید مبلمان مدرن برای فضاهای اداری و تجاری خود هستند می‌باشد. گروه مکعب یک شرکت پروژه محور است که در طراحی دکوراسیون و مبلمان اداری مدرن تخصص دارد. بسیار از مشتریان ما در روند حرکت به سمت فضای کار خلاقانه هستند و یا به سادگی یک نگاه نو و مدرن می‌خواهند و به سمت طراحی های مبلمان مدرن و منحصر به فرد ما جذب می‌شوند.

در گذشته فضای اداری خلاق توسط رسانه ها تکنولوژی و شرکت های سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امروزه ما شاهد مشاغل سنتی هستیم که دفاتر خود را به ساختمان های خلاق و مدرن منتقل می‌کنند. آنها از ما می‌خواهند که با طراحی های به‌روز و منحصر به فرد خود تکنولوژی را با عملکرد آنها هماهنگ کنیم. ما جذاب ترین و به‌روزترین طرح های مبلمان را داریم و مجموعه منحصر بفرد ما، گزینه منتخب مدیران حرفه ای است و توجه بسیاری از شرکت های پیشرو و مدرن را به خود جلب کرده است.

مجموعه ای از طراحی مبلمان اداری و ایده های خلاقانه دکوراسیون در مکعب وجود دارد که در هیچ جای دیگری مشاهده نخواهید کرد. یک تیم متخصص با برنامه ریزی دقیق برای طراحی دکوراسیون و مبلمان و کمک به یک تجربه آسان و مقرون به صرفه همراه شماست.

اگر میخواهید یک فضای کاری جدید فراهم کنید و یا یک فضای خلاق داشته باشید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، نگران نباشید، ما کل فرایند را از ابتدا تا انتها برای شما انجام می‌دهیم. ما همچنین به شما کمک خواهیم کرد تا با مقدار بودجه مشخص شده از طرف شما بهترین طراحی دکوراسیون و مبلمان اداری را برای شما انجام دهیم. طراحی مبلمان اداری مدرن توسط گروه مکعب موجب افزایش بهروری کاری شده و دفتر شما را بروز و مدرن نشان می‌کند.

ما تمام محصولات مبلمان اداری از قبیل میز کارمندی، میز کنفرانس، میز مدیریتی، کابین و فایل، انواع پارتیشن‌ها و میز پذیرایی را برای شما فراهم می‌کنیم .ما برای شما یک طراحی مدرن انجام می‌دهیم که متناسب با بودجه و دیدگاه شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *